Najczęściej zadawane pytania​

Akupunktura to jeden z wielu filarów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej obok ziołolecznictwa, i dietetyki. Medycyna Chińska to kompletny system zdrowia, nie traktujący wybiórczo objawu jako stanu chorobowego jednego narządu, lecz obejmujący wszystkie możliwe do wyleczenia korzenie choroby.
Akupunktura polega na precyzyjnym nakłuwaniu cienkimi igłami określonych miejsc na ciele. Dzięki temu krew w tych okolicach płynie szybciej, korzystnie oddziałując na funkcjonowanie narządów wewnętrznych i wzmagając procesy odnowy komórkowej. 
Dla terapeuty tradycyjnej medycyny chińskiej ważny jest całościowy obraz problemu zdrowotnego. Czasem pytam o objawy pozornie nie powiązane z dolegliwościami, z którymi przychodzi pacjent. Ma to jednak kluczowe znaczenie dla podjęcia strategii leczenia. Diagnozowanie przyczyn chorób opiera się między innymi na oglądaniu języka pacjenta, oraz badaniu pulsu na nadgarstku zaś dokładny wywiad uzupełnia te informacje.
Igły do akupunktury są dosyć cienkie. Pacjenci owszem czują nakłucia ale nie jest to stricte ból tylko raczej uczucie rozpierania, „prądu” lub mrowienia w nakłutej okolicy. Wszyscy po zabiegu mają uśmiech na twarzy. 
Zazwyczaj kuracja trwa 9-12 tygodni, z częstotliwością 1 zabieg tygodniowo.