Zabiegi

Co to jest akupunktura?

Akupunktura to jeden z wielu filarów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej obok ziołolecznictwa, i dietetyki. Medycyna Chińska to kompletny system zdrowia, nie traktujący wybiórczo objawu jako stanu chorobowego jednego narządu, lecz obejmujący wszystkie możliwe do wyleczenia korzenie choroby.

Akupunktura polega na precyzyjnym nakłuwaniu cienkimi igłami określonych miejsc na ciele. Dzięki temu krew w tych okolicach płynie szybciej, korzystnie oddziałując na funkcjonowanie narządów wewnętrznych i wzmagając procesy odnowy komórkowej.

Dla terapeuty tradycyjnej medycyny chińskiej ważny jest całościowy obraz problemu zdrowotnego. Czasem pytam o objawy pozornie nie powiązane z dolegliwościami, z którymi przychodzi pacjent. Ma to jednak kluczowe znaczenie dla podjęcia strategii leczenia. Diagnozowanie przyczyn chorób opiera się między innymi na oglądaniu języka pacjenta, oraz badaniu pulsu na nadgarstku zaś dokładny wywiad uzupełnia te informacje.

Moje specjalizacje

image6

Wspieranie płodności

Poprzez regulację poziomu hormonów, wzmocnienie sił witalnych organizmu zwiększa szanse na poczęcie.

image7

Akupunktura w ciąży

Na każdym etapie cięży możemy bezpiecznie dobrać nakłucie i zlikwidować dolegliwości mamy oraz poprawić zdrowie jej dziecka. 

image5

Akupunktura u dzieci

Stosowana przede wszystkim w przebiegu powtarzających się infekcji oraz osłabionej odporności

Zabiegi i ceny

Zazwyczaj kuracja trwa 9 do 12 tygodni, z częstotliwością 1 zabieg tygodniowo. 

Koszt pierwszej wizyty 300 zł, każdej kolejnej 200 zł.